Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση του Κυπέλλου Ελλάδας για την φάση των ομίλων με τη συμμετοχή των ομάδων της Super League και της Football League. Δείτε αναλυτικά το πώς διαμορφώθηκαν τα 8 γκρουπ.
Ο Ατρόμητος, η Καλλιθέα και ο Πανθρακικός, είναι οι ομάδες που θα αντιμετωπίσει ο Παναιτωλικός στη φάση των ομίλων του κυπέλλου Ελλάδας.

ΟΙ 8 ΟΜΙΛΟΙ ΤΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ

1ος όμιλος: ΠΑΟΚ – ΑΕΛ –  Τρίκαλα – Πανελευσινιακός ή Ζάκυνθος (εκκρεμεί η επικύρωση της Football League)

2ος όμιλος: Ολυμπιακός – Πλατανιάς – Χανιά – Σπάρτη

3ος όμιλος: Παναθηναϊκός – Ηρακλής – ΟΦΗ – Απόλλων Σμύρνης

4ος όμιλος: ΠΑΣ Γιάννινα –  Ξάνθη – Αγροτικός Αστέρας – Καλλονή

5ος όμιλος: Αστέρας Τρίπολης – Βέροια – Άρης – Αιγιανικός

6ος όμιλος: ΑΕΚ – Κέρκυρα – Καρδίτσα – Λαμία

7ος όμιλος: Ατρόμητος – Παναιτωλικός – Καλλιθέα – Πανθρακικός

8ος όμιλος: Πανιώνιος – Λεβαδειακός – Κισσαμικός – Πανσερραϊκός

* Προκρίνονται οι δύο πρώτοι από κάθε όμιλο

 

ΤΟ ΑΝΑΛΥΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

1ος όμιλος

1η αγωνιστική 25-27/10

ΠΑΟΚ – ΑΕΛ

Πανελευσιακός ή Ζάκυνθος – Τρίκαλα

2η αγωνιστική 29-30/11 και 01/12

Τρίκαλα – ΠΑΟΚ

ΑΕΛ – Πανελευσιακός ή Ζάκυνθος

3η αγωνιστική 13-15/12

Τρίκαλα – ΑΕΛ

Πανελευσιακός ή Ζάκυνθος – ΠΑΟΚ

 

2ος όμιλος

1η αγωνιστική 25-27/10

Ολυμπιακός – Πλατανιάς

Σπάρτη – ΑΟ Χανιά

2η αγωνιστική 29-30/11 και 01/12

ΑΟ Χανιά – Ολυμπιακός

Πλατανιάς – Σπάρτη

3η αγωνιστική 13-15/12

ΑΟ Χανιά – Πλατανιάς

Σπάρτη – Ολυμπιακός

 

3ος όμιλος

1η αγωνιστική 25-27/10

Παναθηναϊκός – Ηρακλής

Απόλλων Σμύρνης – ΟΦΗ

2η αγωνιστική 29-30/11 και 01/12

ΟΦΗ – Παναθηναϊκός

Ηρακλής – Απόλλων Σμύρνης

3η αγωνιστική 13-15/12

ΟΦΗ – Ηρακλής

Απόλλων Σμύρνης – Παναθηναϊκός

 

4ος όμιλος

1η αγωνιστική 25-27/10

ΠΑΣ Γιάννινα – Ξάνθη

Καλλονή – Αγροτικός Αστέρας

2η αγωνιστική 29-30/11 και 01/12

Αγροτικός Αστέρας – ΠΑΣ Γιάννινα

Ξάνθη – Καλλονή

3η αγωνιστική 13-15/12

Αγροτικός Αστέρας – Ξάνθη

Καλλονή – ΠΑΣ Γιάννινα

 

5ος όμιλος

1η αγωνιστική 25-27/10

Αστέρας Τρίπολης – Βέροια

Αιγινιακός – Άρης

2η αγωνιστική 29-30/11 και 01/12

Άρης – Αστέρας Τρίπολης

Βέροια – Αιγινιακός

3η αγωνιστική 13-15/12

Άρης – Βέροια

Αιγινιακός – Αστέρας Τρίπολης

 

6ος όμιλος

1η αγωνιστική 25-27/10

ΑΕΚ – Κέρκυρα

Λαμία – Αναγέννηση Καρδίτσας

2η αγωνιστική 29-30/11 και 01/12

Αναγέννηση Καρδίτσας – ΑΕΚ

Κέρκυρα – Λαμία

3η αγωνιστική 13-15/12

Αναγέννηση Καρδίτσας – Κέρκυρα

Λαμία – ΑΕΚ

 

7ος όμιλος

1η αγωνιστική 25-27/10

Ατρόμητος – Παναιτωλικός

Πανθρακικός – Καλλιθέα

2η αγωνιστική 29-30/11 και 01/12

Καλλιθέα – Ατρόμητος

Παναιτωλικός – Πανθρακικός

3η αγωνιστική 13-15/12

Καλλιθέα – Παναιτωλικός

Πανθρακικός – Ατρόμητος

 

8ος όμιλος

1η αγωνιστική 25-27/10

Πανιώνιος – Λεβαδειακός

Πανσερραϊκός – Κισσαμικός

2η αγωνιστική 29-30/11 και 01/12

Κισσαμικός – Πανιώνιος

Λεβαδειακός – Πανσερραϊκός

3η αγωνιστική 13-15/12

Κισσαμικός – Λεβαδειακός

Πανσερραϊκός – Πανιώνιος